Korzyści z posiadania instalacji LPG w ciężarówce

0
ciężarówka z instalacją lpg

Auta, w których paliwem jest gaz, zyskują na popularności, chociaż dość wolno. Można jednak zauważyć, że coraz więcej osób dostrzega, jakie możliwości wiążą się z takim rozwiązaniem jak chociażby instalacja LPG do samochodu ciężarowego.

Kilka słów o historii LPG i o najważniejszych elementach instalacji

LPG a więc Liquefied Petroleum Gas odkryto w na początku XX wieku. Odkrycie możliwe było dzięki rozdzieleniu składników benzyny. Obecnie technologia znacznie się rozwinęła, a instalacje wykorzystujące LPG możemy spotkać w przeróżnych konfiguracjach. Mimo dość silnej różnorodności, nadal można wyróżnić pewne elementy wspólne, łączące tę zróżnicowaną rodzinę rozwiązań. Przeważnie więc spotkamy się z takimi elementami, jak zbiorniki gazu, wlewy gazu, sterowniki, wtryskiwacz i reduktor.

Przede wszystkim cena – najważniejsza zaleta instalacji LPG

To co skłania kierowców do takiego kroku, jak montaż instalacji gazowej w samochodach ciężarowych to przede wszystkim możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Stosowanie tego paliwa wiąże się bowiem z niższymi kosztami eksploatacji. W czasach rosnących cen możliwość zaoszczędzenia wydaje się niezwykle atrakcyjna. Trudno dziwić się więc, że to właśnie ten czynnik najbardziej zachęca do montażu LPG. Warto jednak wspomnieć także o innych zaletach, które są nie bez znaczenia dla ostatecznej decyzji kierowców.

Instalacja LPG do samochodu dostawczego to mniej emitowanych spalin

Auta benzynowe odpowiadają za ogromną część spalin, którymi oddychamy, żyjąc w miastach. Warto podjąć kroki, które mogłyby chociaż trochę zmienić tę sytuację na lepszą. Czy instalacje LPG w samochodach ciężarowych można zaliczyć do takich rozwiązań? Okazuje się, że tak! Wszystko dlatego, że w LPG nie uświadczymy ołowiu, a to właśnie ołów, obok siarki, jest najgroźniejszym związkiem, wydobywającym się z aut zasilanych benzyną. Można spotkać się z danymi mówiącymi, że instalacje LPG emitują 20 razy mniej szkodliwych związków (mowa o tlenku azotu) niż alternatywa. Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że montaż instalacji gazowej w samochodach ciężarowych to:

  • korzyści ze strony użytkownika auta – mniejsze koszty eksploatacji
  • korzyści społeczne, polegające na ograniczeniu emisji szkodliwych związków do atmosfery.

Co jeśli rozważasz instalację LPG do samochodu dostawczego?

W takim przypadku należy zgłosić się do profesjonalnej firmy, gwarantującej skuteczny i bezpieczny montaż instalacji gazowej w samochodach ciężarowych. Najlepiej będzie zdać się na doświadczenie pewnego podmiotu, potwierdzone certyfikatami i pozytywnymi opiniami klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *