Opaska kablowa zaciskowa – wszystko co chciałbyś wiedzieć

0

Opasek kablowych zaciskowych jest tak wiele, że na samym początku poszukiwań łatwo pogubić się wśród takich produktów. Aby tego uniknąć, można zapoznać się z najważniejszymi wariantami i ich zastosowaniem. Z tym artykułem poznasz nieco lepiej to zagadnienie i podejmiesz trafniejszą decyzję zakupową.

Opaska kablowa zaciskowa – zdecyduj się na optymalny wariant

Jakościowa opaska kablowa zaciskowa słynie ze swojej wytrzymałości, która pozwala na pracę nawet w wymagających warunkach. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że tego typu wyroby są bardzo różnorodne i nie każdy będzie przeznaczony do naszego zastosowania. Z jakich opcji możemy więc wybierać?

Opaska kablowa zaciskowa z tabliczką i bez – czy potrzebujesz dodatkowej funkcjonalności?

Zwykła, podstawowa opaska to rozwiązanie, które prawie każdy widział wielokrotnie. Aby ją zamontować, nie trzeba specjalnych narzędzi – wystarczy, że zaciśniemy ją z pomocą własnych palców. Mechanizm jest bardzo prosty i jednocześnie niezwykle skuteczny. Pewnym wariantem, który może okazać się przydatny w niektórych sytuacjach jest opaska zaciskowa z tabliczką opisową. Z jej pomocą można więc bezbłędnie identyfikować wiązki kablowe, przewody, węże tlenowe i wiele innych komponentów instalacji.

Inne rodzaje opasek kablowych zaciskowych

Wyżej wspomniany podział to tylko czubek góry lodowej. W sprawdzonych miejscach, takich jak np. 4Technik, spotkamy się z wieloma innymi wariantami. Niektóre z nich mogą wymagać zastosowania specjalnych przyrządów do zaciągania. Do wyboru mamy np.

  • opaski UV

Wariant świetnie sprawdzi się w fotowoltaice i nie tylko. Zastosowanie znajduje także w instalacjach przemysłowych i zewnętrznych. Warto ją wykorzystać wszędzie tam, gdzie występuje wzmożone promieniowanie UV. Takie wyroby są odporne również na inne czynniki zewnętrzne oraz prezentują wysoką odporność na rozciąganie.

  • opaski samogasnące

Podwyższone ryzyko wymaga zastosowania dedykowanych rozwiązań. Właśnie takim produktem jest opaska kablowa zaciskowa samogasnąca. W razie pożaru nie pali się. Pod wpływem temperatury nie uwalnia też żadnych toksycznych substancji.

Jaki wariant wybrać? Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Przede wszystkim należy pamiętać, żeby dokładnie zapoznać się z danymi technicznymi rozważanych przez nas rozwiązań i zweryfikować, czy produkt będzie odpowiedni do konkretnych warunków pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *