Archiwizacja dokumentów – jak zrobić i komu zlecić?
Archiwizacja dokumentów jest czynnością, niezbędną w przedsiębiorstwach oraz instytucjach publicznych. Odpowiednie przechowywanie i archiwizowanie dokumentów to potrzebny element łatwego, szybkiego uzyskiwania dostępu do archiwalnych akt. Archiwizacja dokumentów jest czynnością, która wymaga dokładnego uporządkowania oraz przygotowania wszystkich akt, wymagających przechowywania przez określony czas.
Archiwizowanie dokumentów – usługa
Archiwizacja dokumentacji, prowadzona przez firmę, zajmującą się profesjonalnie przygotowaniem, odpowiednim zabezpieczeniem w pudłach archiwizacyjnych oraz przeniesieniem do pomieszczenia archiwum akt osobowych, dokumentów księgowych, prawnych, medycznych i innych, wymagających odpowiedniego przechowywania, odbywa się na jasnych zasadach, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa dokumentów. Archiwizacja dokumentacji obejmuje porządkowanie i przechowywanie takich przedmiotów, jak:
- akta kategorii A,
- akta niearchiwalne kat. B (B-50-B5, BE, BC)
- dokumentacja techniczna,
- akta osobowe (kadrowe),
- dokumentacja księgowo-finansowa,
- dokumentacja medyczna.
Archiwizowanie akt – bezpieczne przechowywanie i brakowanie
Archiwizacja dokumentów przebiega w odpowiednio zabezpieczonych pudłach, w pomieszczeniach, podlegających dostępowi wyłącznie dla osób uprawnionych. Wysokiej jakości obsługa, dotycząca archiwizacji dokumentów przez profesjonalną firmę (jak https://www.ekoakta.pl/) obejmuje ponadto brakowanie dokumentów. Oznacza to, że po upływie czasu, który potrzebny jest na zrealizowanie archiwizacji według ustawowego terminu przechowywania dokumentacji, wykonywane jest niszczenie dokumentów przy zastosowaniu odpowiednio dobranych procedur i metod.
Brakowanie dokumentacji po archiwizacyjnej jest niezbędnym elementem bezpiecznego przechowywania akt i obowiązkowo powinno znaleźć się w ofercie firm, zajmujących się archiwizacją dokumentacji. Najwyższa jakość obsługi w zakresie archiwizacji dokumentów wiąże się doświadczeniem pracowników, świadomych odpowiedzialności za pracę nad poufnymi treściami.